Paris Saint-Germain obrací venkovní zápas a postupuje do semifinále Ligy mistrů

Ve druhém kole čtvrtfinále Ligy mistrů prohrála Barcelona doma s Paris Saint-Germain 1:4. Paris nakonec otočila a vyhrála s celkovým skóre 6-4. Paris Saint-Germain po třech letech opět vyřadil Barcelonu v Lize mistrů a postoupil mezi nejlepší čtyřku Ligy mistrů.
O zvratu této hry lze říci, že je plný dramatu. Soudě podle výkonu obou stran po začátku tohoto utkání je na tom jednoznačně lépe Barcelona, která se v prvním zápase venku ujala vedení 3:2. Nejenže se ujali vedení 1:0, ale navíc takticky zcela potlačili Paris Saint-Germain. Ve 29. minutě se však hra začala obracet a Barcola v Dres Paris Saint-Germain se stala klíčovým bodem tohoto obratu. Nejen, že dostal Araujo k vyloučení červenou kartou, ale také ve 40. minutě poskytl přesnou asistenci, čímž pomohl Dembelemu vstřelit góly proti svému starému klubu doma i venku. Následně portugalský záložník Vitinha stejně jako Dembélé skóroval proti Barceloně doma i venku. Celkové skóre mezi oběma stranami bylo vyrovnáno 4:4. V následujícím zápase Barcelona ztratila domácí výhodu. Dembeleho si poradil Cancelo a vybojoval pokutový kop. Mbappe dal gól z penalty a Paris šla do vedení. V 89. minutě hry vyrazili Paris do protiútoku. Mbappe skóroval dvakrát doplňkovou střelou před branku. Paris vyhrála venku 4:1 a úspěšně se vrátila s celkovým skóre 6:4. Do semifinále Ligy mistrů se vrátili po třech letech.
Dembélé svlékl FC Barcelona fotbalové dresy a loni v letním okně se připojil k Paris Saint-Germain. Tehdy jeho odloučení od Barcelony nebylo příjemné. V prvním kole Dembele po skórování divoce slavil, což vyvolalo nespokojenost mnoha fanoušků Barcelony. Po návratu na domácí hřiště Barcelony ve druhém kole ho domácí fanoušci dokonce hromadně vypískali. Uprostřed bušení a útoků fanoušků Barcelony odehrál Dembele svůj nejlepší zápas od nástupu do Paris Saint-Germain a vyhrál trofej pro hráče zápasu.